EN |
    ورود
   10:41:39 AM

Affiliation: Gametogenesis Research Center, Kashan University of Medical Sciences, Kashan, Iran

1399 / 05 / 22
 
اخبار مرکز گامتوژنزیس

وزیر بهداشت: رضایت یک ملت را قربانی رضایت جامعه کوچکی از منتقدین نخواهم کرد

دکتر هاشمی گفت: به قضاوت های بی اساس اهمیتی نخواهم داد چرا که معتقدم نباید رضایت یک ملت را فدای رضایت جامعه کوچکی از منتقدین نمود.

 

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ( وب دا)؛ دکتر سید حسن هاشمی در جمع اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه، اجرای هر برنامه ملی مخالفین و موافقینی دارد، گفت: متاسفانه در این خصوص مخالفین صریحا" مخالفت خود را اعلام نمی کنند بلکه در قالب نقد آن هم از نوع مخرب و غیرمنصفانه سعی دارند که اجرای برنامه را از مسیر خود منحرف کنند بنابراین نباید اجازه دهیم که حاشیه ها ما را از هدف اصلی که خدمت به مردم و رضایت الهی است دور کند.

 

قدرشناسی مراجع عظام، قوت قلب تیم سلامت است

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه، اظهارلطف و قدرشناسی آیت الله صافی گلپایگانی که در حضور رییس جمهوری نسبت به اقدامات تیم سلامت داشتند، موجب قوت قلب همه همکارانم در وزارت بهداشت است، افزود: در جلسه ای که در ماه مبارک رمضان در خدمت مقام معظم رهبری بودیم، ایشان فعالیت و خدمات تیم سلامت را مصداق عمل صالح و بهشتی شدن تشبیه نمودند.

 

وزیر بهداشت تاکید کرد: نباید با گرفتار شدن به حاشیه ها زمان را از دست بدهیم بلکه باید کمک کنیم تا وعده هایی که شخص رییس جمهوری درخصوص این حوزه به مردم داده اند، محقق شود چرا که من تصور نمی کنم تا به حال کسی در چنین جایگاه و مسئولیت اجرایی نسبت به حوزه سلامت تا این حد توجه کرده باشد.

 

وی در ادامه افزود: بیشتر آسیب ها از ناحیه افراد کج فکری است که سالهای متمادی از تریبون های عمومی  با حرفهای عامه پسند و بی خاصیت سعی در ایجاد اختلال در برنامه هایی که نفع آن به مردم می رسد داشته اند.

 

دکتر هاشمی با تاکید بر اینکه، تعصب حرفه ای نسبت به شغل پزشکی ندارم، گفت: کدام گروه را می توانید ببینید که بیشتر از جامعه پزشکی توانسته خدمت کند.پزشکان و گروههای مختلف پزشکی، بی منت، دانش و سرمایه خودشان را در اختیار مردم میگذارند.

 

بیمه ها خطر مهم طرح تحول سلامت هستند

وزیر بهداشت تصریح کرد: بیمه ها خطر مهم طرح تحول هستند و اگر حمایتها کم یا متوقف شود وتکلیف قانونی تجمیع صندوقهای بیمه اجرا نشود این طرح آسیب جدی خواهد دید و متاسفانه وجود برخی رودبایستی ها در اداره کشور دامنگیر بخش پزشکی هم شده است.

 

وی افزود: بیمه ها خریداران خدمات هستند که در گذشته هم تخلفاتی را انجام می دادند نظیر تاخیر در پرداخت ها و یا کوچک سازی بسته های خدمتی که زمینه را برای دریافت های غیرقانونی فراهم می کردند و موجب افزایش پرداختی از جیب مردم شدند.

به گفته دکتر هاشمی مسئله دیگری که موجب نارضایتی جامعه پزشکی در گذشته می شد این بود که، علیرغم افزایش تورم در سالهای قبل، میزان پرداختی به کارمند و کارگر افزایش سالانه خود را داشت اما قیمت خدمات پزشکی ثابت بود.

 

بی توجهی در ادوار گذشته به بهداشت ، مارا گرفتار درمان کرده است

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در خصوص اولویت دادن به مسئله بهداشت، کسانی که ایراد گرفتن را پیشه کرده اند اگر ما اجرای طرح تحول را با اولویت بهداشت هم آغاز می کردیم باز هم موردی را در حوزه درمان پیدا می کردند که مورد نقد قرار دهند. اما اینکه الان ما گرفتار درمان مردم هستیم، سوالی است که باید مسئولینی که سالها قبل متولی سلامت مردم بوده اند و به بحث بهداشت بی توجهی کرده اند پاسخ دهند.

بهداشت و درمان تفکیک ناپذیرند

به گفته دکتر هاشمی، اشتباه دیگر این است که بحث درمان و بهداشت را منفک از هم بدانیم مثلا در حوزه سلامت دهان و دندان بحث بهداشت و درمان جدا نشدنی هستند چرا که هم باید بهداشت و پیشگیری آموزش داده شود و هم دندان های پوسیده درمان شوند.

وی افزود: فعالیت مراکز بهداشتی بدون توجه به درمان شدنی نیست . در کشور برای نخستین بار شهرهای زیر 20 هزار نفر مرکزی وجود ندارد که پزشک نداشته باشد و ما افتخار می کنیم که در شهرهایی مثل زابل و میرجاوه ، مردم از خدمات سلامت بهره مند می شوند.توزیع واکسن، مکمل ها برای زنان باردار و افزایش داروها به 400 قلم از دیگر اقدامات مهم  در مراکز بهداشتی مناطق محروم است.

حوزه بهداشت فراموش شده نیست

وزیر بهداشت تاکید کرد: حوزه بهداشت فراموش شده نیست و صرف نظر از اینکه اعتبارات آن هم از آذرماه رسید باید اذعان کنم که انجام چند کار مهم بطور همزمان در هیچ حوزه ای مقدور نیست و نتایج خوبی به همراه نخواهد داشت.

دکتر هاشمی در خصوص مشکلات بخش بهداشت و درمان قم اذعان کرد: همین بیمارستان هزار تختخوابی بعد از 20 سال اولین بیمارستان  میشود که احداث خواهد شد البته یکی دو مورد که بیمارستان هزار تختخوابی در کشور داریم، بیمارستان های جامعی نیستند.امیدواریم به همت خیرین در خود استان قم 3 بیمارستانی که شروع شده به زودی به بهره برداری برسد.بنابراین باید قبول کرد که در قم امکانات هست اما باید از مسیر صحیحش رفت تا بتوان به نحو احسن از آنها استفاده نمود.

تقابل پزشکان با پرستاران، اهداف سیاسی را دنبال می کند

وزیر بهداشت در خصوص مشکلات پرستاران گفت:  کمبود ها و مشکلاتی در حوزه پرستاری داریم اما بخش عمده مشکلات این حوزه کار سیاسی است که سعی دارند پزشکان و پرستاران را مقابل هم قرار دهند.

دکتر هاشمی تصریح کرد: تا آخر امسال به پرستاران  توجه خوبی خواهد شد و با شیوه پرداخت عملکردی حقی از کسانی که زحمت بیشتری می کشند تضییع نخواهد شد.

میزان حقوق کارکنان وزارت بهداشت در بین وزارتخانه ها رتبه 11 دارد!

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: وزارت بهداشت را یکی از محروم ترین وزارتخانه هاست و حقوق کارکنان وزارت بهداشت در رده 11 نسبت به کل کارمندان دولت قرار دارد.

در مورد جان و سلامت مردم با کسی شوخی نداریم

وزیر بهداشت تاکید کرد: اگر خودتان برای حل مشکلات بهداشتی و درمانی استان خود پیش قدم شوید ما آماده ایم که اختیارات را واگذار کنیم  چرا که بارها گفته ام در مورد جان و سلامت مردم با کسی شوخی نداریم.

من با خدا عهد کرده ام و به قضاوت های بی اساس،  اهمیتی نخواهم داد چرا که معتقدم نباید رضایت یک ملت را فدای رضایت جامعه کوچک منتقدین نمود. وی اظهار امیدواری کرد، در سایه توجهات ولی عصر کاری که در حوزه بهداشت و درمان مردم شروع شده در باقیمانده دولت یازدهم با سرعت بیشتری دنبال شود./

ساعت : 12:51 -  روز  : دو شنبه  - 11 /  12 / 1393 /  شماره خبر : 41 / تعداد نمايش :900

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران: