12:15:57 AM 1398 / 12 / 02
 
اخبار معاونت پژوهشی

رئیس دانشگاه عنوان کرد:

آگاهی و هشیاری در راستای غنی سازی زندگی نقش برجسته ای دارند

رئیس دانشگاه اظهار داشت: آگاهی و هشیاری نقش برجسته ای در راستای غنی سازی زندگی دارند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر سید علیرضا مروجی در دومین کنگره موج سوم درمان های رفتاری در دانشگاه، افزود: یکی از اهداف مهم درمان های موج سوم در حوزه روان شناسی رفتاری تاکید بر هشیاری و آگاهی از افکار، احساسات، هیجانات، حس های بدنی و تماس با ارزش ها و زندگی در مسیر ارزش ها است.

وی، با اشاره به موج سوم درمان های رفتاری بر مبنای معنویت است، تصریح کرد: موج اول رفتار درمانی به صورت سنتی و موج دوم به صورت شناختی انجام می شد.

دکتر مروجی، با بیان اینکه مزیت عمده در روش های موج سوم رفتارگرایی در مقایسه با سایر روش های روان درمانی این است که تاکید بر  حذف علائم و درمان بیماری ها نیست، اظهار داشت: نقش اصلی در این نوع از درمان ها غنی سازی زندگی به خصوص در حیطه فرزندپروری، ارتقا سلامت خانواده، درمان درد مزمن، مشکلات بین فردی، اجتماعی و روان شناختی و همچنین در درمان بیماری های روان تنی نظیر سرطان، سردرد و میگرن و ... می باشد.

رئیس دانشگاه ادامه داد: ذهن می تواند بر اساس الگوهای ناسازگار تربیت قبلی افراد، مخل هشیاری و زندگی سالم آنها در زمان حال باشد و در نهایت یک ذهن بیمار می­تواند واقعیت و زندگی را تحریف کرده و منجر به زندگی ناسالم شود.

دکتر مروجی، توجه به مراقبت از بدن، پردازش ها و حس های بدنی را از دیگر ویژگی های درمان های موج سوم برشمرد و اظهار داشت: بسیاری از مواقع تصور افراد بر کنترل و تسلط بر افکار و تصمیم گیری های خود دارند ولی در واقع این احساسات آنان هستند به جای افراد تصممیم گیری می کنند، احساسات که برخاسته از غلیان های بدنی است.

 

ساعت : 8:37 -  روز  : دو شنبه  - 4 /  9 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :133

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر