1:31:47 PM 1399 / 04 / 17
 
اخبار معاونت پژوهشی

برگزاری کنفرانس علمی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی

به گزارش مدیر آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه در راستای همکاری‌های علمی پژوهشی دانشگاه با سایر موسسات علمی کشور، روز دوشنبه مورخ 9/2/98  نشستی با حضور آقای دکتر مسعود وثوق مدیر گروه کبد و گوارش پژوهشگاه رویان در دانشگاه برگزار شد. در ابتدا دکتر وثوق همراه با آقای دکتر حمیدرضا بنفشه معاون تحقیقات و فناوری، مدیر آزمایشگاه و جمعی از اعضای هیات علمی از محل آزمایشگاه جامع تحقیقات بازدید  و در جلسه‌ای به همین منظور شرکت کردند.  در این جلسه ضمن معارفه همکاران آزمایشگاه جامع و معرفی حوزه‌ی فعالیت تخصصی ایشان، پیرامون مسئله‌ی چگونگی همکاری  دانشگاه و پژوهشگاه رویان مباحثی مطرح شد.

در ادامه مدیر گروه کبد و گوارش پژوهشگاه رویان در محل سالن غدیر پیرامون موضوع سلول‌های بنیادی و طب بازساختی سخنرانی ایراد نمودند. موضوعاتی چون کلیات مربوط به پزشکی و محدودیت های روش‌های درمانی مرسوم، بیماری‌های مشکل ساز در آینده اعم از اختلالات نورودژنریتیو و بیماری‌های مزمن کبدی، پزشکی دقیق (Precision medicine ) و انتخاب داروی مناسب بر حسب شرایط بیماران از مباحث اصلی مطرح شده بود.

 مثال‌هایی از کاربرد کلینیکی پزشکی دقیق، کاربرد کلینیکی مهندسی بافت و پرینترهای سه بعدی در پزشکی بازساختی، ترجمان علوم پایه به علوم بالینی (Translational medicine) از دیگر موارد بود. در انتها نیز  دکتر وثوق شرکت سل تک فارمد و محصولات آن در حوزه‌ی پزشکی بازساختی را معرفی کردند.

گفتنی است پزشکی باز ساختی شاخه جدیدی در علم پزشکی است که به دنبال راهکارهای نوین درمانی است.هدف این شاخه بازسازی، ترمیم یا جایگزینی سلولهای بافت یا ارگان های آسیب دیده یا از دست رفته بدن می باشد.

 

ساعت : 11:57 -  روز  : سه شنبه  - 10 /  2 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :313

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر